Kaplumbağaların kaplıca keyfi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde jeotermal suların aktığı çay su kaplumbağalarının akınına uğradı

Cennetayağı Mahallesinde jeotermal suların aktığı Edremit Çayında su kaplumbağalarının termal keyfi dikkat çekiyor. Su kaplumbağaları, Edremit Çayına atılan ekmekleri yedikten sonra otlar ve taşlar üzerinde dinleniyor. Kaplumbağaların çay kenarında ve taşların üzerinde topluca güneşlenmeleri halkın ilgisini çekiyor. Vatandaşlar çaya sık sık ekmek atarak kaplumbağaları besliyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hüseyin Acar, kaplumbağaların üremek ve beslenmek için bu tip yerleri seçtiğini söyledi. Edremit Çayındaki su kaplumbağalarının artık evcil olduğunu, halkla iç içe yaşamayı benimsediğini belirten Acar, Su kaplumbağaları çaya akıtılan jeotermal suyun alanını keşfedip buraya uyum sağlamış. Kaplumbağalar jeotermal sudan etkilenmeyip burasını üreme alanı seçmiş. Edremit halkının bakımlarına destek vermesi sevindirici dedi.

EDREMİT ÇAYI’NDA BALIK ÖLÜMLERİ YAŞANMAYACAK
Kısa bir süre önce Edremit Çayındaki balık ölümleriyle ilgili yapılan incelemede, çaydaki balık ölümlerine mesken atıklarının sebep olduğunun tespit edildiğini anlatan Acar, Edremit Belediyesinin desteğiyle bu meseleyi birlikte çözdüklerini ifade etti. Acar, Edremit Çayında bundan sonra balık ölümleri görülmeyeceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz